Tipy na výlety v okolí Piešťan

EKOPARK Piešťany

(vhodné pre deti aj dospelých)

Nájdete na Bratislavskej 7110/151. Nachádza sa tu Funny park pre deti a ZOO. Prehliadka Zoo trvá cca. 2 hodiny. Jedna časť Zoo je kontaktná takže môžete zvieratká kŕmiť aj hladkať . Pri návšteve Funny parku viete s vašimi deťmi u nás stráviť celý deň.  https://ekoparkpiestany.sk/

Rozhľadňa na Marháte

Turistická rozhľadňa na vrchu Marhát bola vybudovaná v roku 2008. Rozhľadňa je vysoká 17 m a ponúka nezabudnuteľný výhľad na tri kraje – Trnavský, Nitriansky a Bratislavský.  Je prístupná z viacerých strán, od obce Hubina (Piešťany, Moravany), Bojná, Vozokany, Lipovník alebo Nitrianska Blatnica je značená náučným chodníkom od ktorej je vrchol vzdialený približne 5 km k rozhľadni vedie aj cyklotrasa.

Čachtický hrad

Hrad vznikol v prvej polovici 13-teho storočia.  Nachádza sa takmer až na úplnom okraji Malých Karpát. V 17. storočí sa hovorí, že to bolo sídlo aj známej grófky Alžbety Báthory.  Zrúcaniny Čachtického hradu tvoria dodnes dobre identifikovateľné budovy. Opevnenia si zachovali zvyšky štítkových renesančných atík, na hornom hrade sú fragmenty pôvodných omietok s maľbami. Na starších fotografiách môžete hrad vidieť s vežou, v súčasnosti stojí bohužiaľ už iba jeden jej múr. Z hradu je nádherný výhľad na okolité borovicové lesy.

Mohyla na bradle

Kde sa nachádza: mohyla je v meste Brezová pod Bradlom (SR), vrch Bradlo
Dostupnosť: najlepšie autom
Náročnosť: ľahká – stredne ťažká prechádzka
Možnosť parkovania: menšie parkovisko na vrchu pri mohyle cca. 10 min. chôdze od nej, bezplatné
Iné možnosti: vyhliadka s krížom Hrombaba (cca. 400 m za mohylou v lese), turistika/cyklistika v pohorí, návšteva neďalekej vodnej nádrže, Múzeum Dušana Jurkoviča (tvorca a architekt mohyly) v Pamätnej izbe Dušana Jurkoviča v Brezovej pod Bradlom v Národnom dome Štefánikovom, Múzeum M.R. Štefánika v Košariskách
Vhodnosť pre kočíky: všetky typy kočíkov (na vrchu Bradlo – štrková cesta k mohyle)

ZOO farma New Zealand – Modrová

Uprostred zelených kopcov západného Slovenska, ani nie 90 kilometrov diaľnicou od Bratislavy, narazíte za obcou Modrová na čosi, čo ste iste nečakali. Dopravná značka vám zrazu oznámi, že ste na území Nového Zélandu a hneď za ňou ďalšia vás upozorní „Pozor klokany“. Ani sa nenazdáte a okrem klokanov už na vás hľadí aj škótsky horský dobytok, ovce, kozy a dokonca emu. Áno, ste naozaj na Novom Zélande a stačí prejsť cez cestu, aby ste boli aj v Austrálii. Zároveň ste však aj kúsok od lyžiarskeho strediska Bezovec a svetoznámych kúpeľov Piešťany.

http://www.zoo-farma.sk/

Múzeum M. R. Štefánika

Múzeum bolo otvorené v roku 1990 v rodnom dome Milana Rastislava Štefánika v Košariskách. Pre návštevníkom bola otvorená od roku 2005 nová expozícia. Návštevníci priestoroch fary nájdu aj pôvodný nábytok, rodinné fotografie a umelecké predmety z celého sveta.

Park Miniatúr a hradov Podolie

Park miniatúr leží v obci Podolie. Nájdete tu 71 modelov slovenských hradov, zámkov, kostolov, chát a rozhľadní. Modely zachytávajú hrady z obdobia  300-500 rokov. Od roku 2003 môžete spoznávať  nádhernú architektúru majstra Rudolfa Kucmena, ktorý tieto modely vytvára. Modely sú vernými kópiami originálov.

Čertová pec

Prechádzkou, neďaleko Piešťan môžete navštíviť malú krasovú jaskyňu Čertova pec, ktorá meria 27 metrov a je obojstranne priechodná. Zaujímavá lokalita je voľne prístupná. Dostanete sa tam po vyznačenom chodníku  pár minút od  motorestu na ceste medzi Piešťanmi a Radošinou.

Topoľčiansky hrad

Tematín

Hrad Tematín je zrúcanina hradu na západnom  Slovensku v pohorí Považský Inovec. Bol vybudovaný  v 13. storočí. V 18. storočí bol veľmi zničený. Zachovali sa obvodové murivá, konštrukcie, vstupná padacia brána do horného hradu a kamenná konzola na hlavnej veži. V okolí sa nachádzajú chránené Tematínske vrchy. Neďaleko sa nachádza Bezovec (lyžiarske stredisko).